Automatyzacja systemów biletowych – jak ją przeprowadzić?
W dobie nowych technologii coraz częściej zauważamy zastąpienie tradycyjnych rozwiązań tymi bardziej innowacyjnymi, często wręcz rewolucyjnymi. W naszym dzisiejszym artykule omówimy jeden z przełomów ostatnich lat, czyli możliwość zautomatyzowania systemów biletowych. Co warto wiedzieć na ten temat?
Jak zautomatyzować system biletowy?
Automatyzacja systemów biletowych wykorzystuje przede wszystkim nowoczesne urządzenia do skanowania kart oraz oczywiście same karty (rekomendowanym produktem jest np. karta mifare). System kart Mifare jest dedykowany do sprawnego zastąpienia tradycyjnych papierowych biletów, kart magnetycznych i monet. Co ważne, tego typu karty z powodzeniem wykorzystywane są również w systemach rejestrujących czas pracy czy identyfikacji użytkownika. Są to zatem produkty sprawdzone, skuteczne i innowacyjne. Jeśli chodzi o same urządzenia do automatyzacji, to niezbędne są oczywiście dedykowane skanery kart oraz automaty wyposażone w możliwość ich błyskawicznego doładowywania.
Korzyści płynące z nowego rozwiązania
Zautomatyzowanie systemów biletowych wiąże się z szeregiem istotnych korzyści, które wpływają bezpośrednio na pozytywny wizerunek dostawcy. Poprawiają one również ogólne funkcjonowanie procesów sprzedaży i kontroli. Przede wszystkim klienci mogą zakupić bilety przez stronę internetową lub aplikację mobilną, co pozwala im uniknąć konieczności stania w kolejce do kasy. Zakup możliwy jest również za pomocą automatów, które są dostępne w różnych miejscach, takich jak dworce kolejowe czy lotniska. Jeśli zaś chodzi o systemy kontroli biletów, to klienci mogą skanować swoje bilety za pomocą komórki lub karty zbliżeniowej, co umożliwia sprawną kontrolę biletów na przejazdach komunikacją miejską czy pociągami. Wszystko to sprawia, że automatyzacja systemów biletowych jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym i szytym na miarę XXI wieku.
Gdzie pomocna jest automatyzacja systemów biletowych?
Automatyzacja systemów biletowych jest szczególnie przydatna w miejscach, gdzie dochodzi do dużej liczby transakcji biletowych. Są to przede wszystkim dworce kolejowe, autobusowe i lotniska, przedsiębiorstwa transportowe (takie jak autobusy czy tramwaje), parki rozrywki, muzea, koncerty i wydarzenia sportowe. Dodatkowo jest nieoceniona we wszystkich zarządach transportu miejskiego. Automatyzacja systemów biletowych może być również przydatna w innych miejscach, takich jak teatry, kina czy aquaparki, gdzie zauważalne jest duże zapotrzebowanie na różnego rodzaju bilety.