Bezpieczeństwo maszyn gwarancją bezpieczeństwa pracowników

Bezpieczeństwo maszyn gwarancją bezpieczeństwa pracowników

Najważniejsze dla każdego pracodawcy jest to, by jego pracownicy w trakcie wykonywania swojej pracy byli bezpieczni. W tym celu wprowadzamy różnorodne regulacje wewnętrzne, regularnie wysyłamy ich na szkolenia bhp. Jednak czy zawsze pamiętamy o tym, że nie tylko pracownicy odpowiadają za swoje bezpieczeństwo?

Dbajmy nie tylko o pracowników!

Równie ważne, jak bezpieczeństwo pracowników, jest bezpieczeństwo maszyn. Od nich zależy nie tylko czy osoby pracujące dla nas będą mogły wykonywać swoje czynności bezpiecznie. Jest to również ważne z powodów ekonomicznych. Bezpieczna, dobrze działająca maszyna gwarantuje nieprzerwaną pracę i lepsze wyniki. Regularne przeglądy i wymiana zużywających się części sprawia, że oszczędzamy sobie wielu problemów.

Czasem dokręcenie kilku śrub w maszynie sprawia, że działa ona wydajniej i przede wszystkim jej praca w żaden sposób nie zagraża zdrowiu użytkowników. Jeżeli chcemy ponadto zadbać o atmosferę w pracy, po prostu zacznijmy dbać o sprzęt! Szczególnie o ten, którego używają nasi pracownicy.

Kto pomoże naprawić nasz sprzęt?

Nie musimy sami sprawdzać i szukać usterek na liniach produkcyjnych. Jeżeli się na tym nie znamy, to lepiej samemu nie próbować montowania czy naprawy maszyn. Najlepiej to zajęcie zostawić profesjonalistom. Czynności takie jak naprawa suwnic, czy uruchamianie i włączanie do ruchu urządzeń są wykonywane przez osoby specjalizujące się w takich pracach.

Możemy zatrudnić pracownika odpowiedzialnego za utrzymanie ruchu na linii produkcyjnej. Możemy także zlecić wszelkie tego typu prace firmie zewnętrznej. Mogą one wymienić zużyte części oraz czyścić i malować ich konstrukcje. Firmy te robią również serwis i konserwacje urządzeń, a nawet regenerują zużywające się części. Wszystkie nasze problemy rozwiązane.

Jak bezpiecznie przymocować urządzenia?

Bezpieczne maszyny to nie tylko dokręcone śruby i zrobiony przegląd. Bezpieczne i solidne połączenia mogą być przy okazji ruchome. Wystarczy wykorzystać systemy mocowań magnetycznych sav.

Mocowania magnetyczne to pole magnetyczne, które umożliwi nam mocowanie ze sobą materiałów nawet o chropowatych powierzchniach. Wszystko to dzięki kontrolowanemu strumieniowi pola magnetycznego. Ważne, że mocowania te nie magnesują narzędzi.

Bezpieczeństwo pracowników oraz bezpieczeństwo zachowania ciągłości produkcji to tematy, które powinny być codziennie podejmowane przez każdego pracodawcę. Dzięki działaniom prewencyjnym unikniemy niepotrzebnych nerwów.