Brąz królewski - dlaczego warto się nim zainteresować?

Brąz królewski - dlaczego warto się nim zainteresować?

Znalezienie idealnego materiału na wykończenie wnętrza w domu lub mieszkaniu  nie jest prostym zadaniem.  Możliwości jest naprawdę wiele -  od praktycznego drewna, aż po eleganckie kamienie i marmur. Jednym z wyjątkowych materiałów, który cieszy się ogromną popularnością w ostatnim czasie jest brąz królewski.  Sprawdź, dlaczego warto się nim zainteresować.

Marmury i kamienie znowu w modzie

Jak przekonują nas projektanci i specjaliści od aranżacji wnętrz, marmur i brąz królewski znowu wróciły do łask.  Materiał, który cieszył się ogromną popularnością w latach 80-tych i 90-tych,  przede wszystkim wśród klasy zamożnej,  dzisiaj ponownie wraca na salony.  Młodzi projektanci doceniają ich elegancję, prostotę  i wyjątkowe właściwości.

Obecnie z marmuru i kamienia  powstaje wiele elementów wykończenia mieszkań oraz domów. Dużą popularnością cieszą się na przykład schody oraz parapety wykonane z marmuru.  Jest to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także doskonała radzący sobie z wysokimi temperaturami. Może być więc bez przeszkód stosowany również na zewnątrz.

Ciekawym rozwiązaniem jest również użycie marmuru na podłodze. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w większych domach i mieszkaniach, w których właściciele poszukują  niecodziennych rozwiązań.  Co ważne, utrzymanie czystości takiej podłogi  jest stosunkowo proste. Wystarczy raz na kilka lat przeprowadzić  polerowanie.

Czym jest brąz królewski?

Osoby, które chcą skorzystać w swoim domu z odmian marmuru oraz kamienia mają wiele możliwości. Jedną z nich jest brąz królewski.  Materiał pochodzący z Chin oraz Indii  szturmem zdobywa popularność w naszym kraju. Czym w rzeczywistości jest ten materiał?

Brąz Królewski to jeden z najbardziej znanych granitów na świecie - wytwarzany jest głównie w Chinach oraz w niektórych częściach Indii. Wyróżniają go przede wszystkim wyjątkowe właściwości. Najważniejszą z nich jest niska nasiąkliwość. Dodatkowo jest on  odporny na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu  może być wykorzystywany również w miejscach, gdzie jest poddawany nieustannej eksploatacji – możesz użyć na przykład jako blat kuchenny.

Podsumowanie

Jak sama nazwa wskazuje, brąz królewski występuje przede wszystkim w kolorze brązowym. Idealnie pasuje on do wnętrz w stylu rustykalnym Smyk a także aranżacji w których dominują takie kolory jak złoto, srebro, czy zieleń.  Ogromną zaletą tego materiału jest fakt, że może zostać wykorzystany na wiele sposobów. Powszechnie stosuje się go do produkcji tarasów, parapetów oraz schodów.