Dlaczego warto wybierać schody z kamienia?

Dlaczego warto wybierać schody z kamienia?

Schody z kamienia są częstym i przede wszystkim pewnym wyborem dla osób, które mają spore wymagania i poszukują sprawdzonych i trwałych rozwiązań. Warto więc wiedzieć, dlaczego to właśnie kamienne schody są doskonałym wyborem, jeśli chodzi o schody zewnętrzne, oraz na jaki typ kamienia na pewno warto się zdecydować, aby prezentował się doskonale przez bardzo długi czas i był wytrzymały również na zmienne warunki atmosferyczne. W końcu w przypadku schodów jest to kluczowe.

Schody z kamienia, czyli trwały i ponadczasowy wybór

Bez wątpienia schody z kamienia to doskonały wybór dla wszystkich, którzy poszukują trwałego i ponadczasowego rozwiązania, które nie straci, ani na wyglądzie, ani na jakości. Jest to również strzał w dziesiątkę dla każdego, kto ceni sobie solidność wykonania i szczególnie zależy mu na tym, aby schody były odporne i bezpieczne, czyli na przykład nie popękały pod wpływem ujemnych temperatur. Trzeba mieć to na uwadze, wybierając schody na zewnątrz. Kamień naturalny ma naprawdę wysoką wytrzymałość, co sprawia, że sprawdzi się nawet w ujemnej temperaturze. W polskich warunkach jest to bardzo ważne.

Jaki kamień warto wybrać do schodów zewnętrznych i wewnętrznych?

Schody z kamienia będą idealne, zarówno na zewnątrz, jak i do wnętrza domu. Wybierając materiał schodów zewnętrznych, z całą pewnością należy pamiętać o tym, że muszą być one w pierwszej kolejności wytrzymałe i odporne. Nie mogą im być straszne ujemne temperatury, ale jednocześnie muszą być również w pełni antypoślizgowe. Dzięki temu są bezpieczne nawet, wtedy gdy pokryją się lodem. W takim przypadku o wiele lepiej jest wybierać kamienie chropowate, niżeli te całkowicie gładkie, które niestety gorzej sprawdzają się na zimnie, albo nawet na zwykłym deszczu. Dobrym wyborem będzie więc granit, oraz marmur.

Granit czy marmur?

Jeśli chodzi o schody z kamienia, najlepszym wyborem będzie granit i marmur. Granit najczęściej wybierany jest na schody zewnętrzne, podczas gdy marmur będzie strzałem w dziesiątkę w przypadku schodów wewnątrz domu. Warto jednak zaznaczyć, że oba te kamienie prezentują się wyjątkowo elegancko, dlatego też trafią w gustu osób, które cenią sobie klasyczne rozwiązania. Dodatkowo są to kamienie naturalne i bardzo odporne na wszelkie zniszczenia. Oprócz tego nie wymagają one specjalnej pielęgnacji, co również znacząco ułatwia utrzymanie ich w doskonałym stanie. Na pewno najlepszym wyborem będzie właśnie któryś z tych dwóch kamieni. Takie schody zachowają świetny wygląd na dłużej.