Dom na miarę XXI wieku? Tak!

Dom na miarę XXI wieku? Tak!

Marzysz o tym, by Twoje cztery ściany wpasowały się w konwencję domu na miarę XXI wieku? Specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy listę nowoczesnych rozwiązań, które uczynią Twoje gospodarstwo domowe bardziej oszczędnościowym i przyjaznym środowisku. Oto one!

Fotowoltaika w gospodarstwie domowym

Instalacja fotowoltaiczna to najlepszy z możliwych sposobów, by w końcu przejść na własny system zasilania gospodarstwa domowego. Dzięki temu możesz uniezależnić się od dostawców energii, oszczędzając pieniądze. Choć fotowoltaika wciąż nie należy do rozwiązań najtańszych, to właśnie dzięki niej obniżysz swoje rachunki za prąd; staniesz się samowystarczalny, a Twoje gospodarstwo domowe – w pełni ekologiczne. Fotowoltaika (Kłodzko to miasto, w którym obecnie rośnie liczba paneli na dachach domów prywatnych) uznawane są dziś za główny element charakteryzujący współczesne budownictwo. A jeśli zdecydujesz się na bardziej efektywną liczbę paneli – sprzedasz nadwyżkę prądu, a inwestycja stanie się czystym zyskiem.

Nowoczesne ogrzewanie w Twoim domu

Nie tylko fotowoltaika pozwoli Ci zaoszczędzić. Za co jeszcze stałe rosną rachunki? Oczywiście, że za ogrzewanie, na przykład wody. I choć dobrym rozwiązaniem mogą być panele słoneczne, nie tylko one stanowią wyznacznik. Liczy się również odpowiednia izolacja termiczna podłóg, ścian i dachu. To one wraz ze szczelnymi oknami oraz nowoczesnymi systemami podgrzewania takimi jak maty grzewcze, rekupatory i kolektory cieplne stanowią podstawę współczesnego budownictwa. Odpowiednio położone maty grzewcze mogą równomiernie ogrzewać pomieszczenia powierzchnią podłogi, a nie przy cyrkulację powietrza – jak wtedy, gdy korzystasz z tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego.

Smart home – zapanuj nad oświetleniem

Nowoczesne domownictwo cechuje również kontrola nad oświetleniem. To nadużywane maksymalizuje zużycie prądu i niepotrzebnie naraża nas na straty. Standardowe korzystanie z włączników i wyłączników na gankach, podjazdach, schodach czy korytarzach jest już passe! Na rynku dostępnych jest sporo innowacyjnych rozwiązań pozwalających skracać długość oświetlenia oraz wyłączać je samoczynnie. Każda hurtownia z kablami (szukaj w Google: kable hurt) jest w stanie zamówić specjalnie dla Ciebie odpowiednie czujniki i elementy instalacji odpowiadającej za nowoczesne oświetlenie Twojego domu. Od teraz dzięki aplikacji telefonicznej możesz zmieniać natężenie światła oraz długość czasu oświetlenia uruchamianego za pomocą czujek. I to się opłaca!