Jak urządzić łazienkę?

Jak urządzić łazienkę?

Urządzenie łazienki nie jest prostym zadaniem. To kosztowna inwestycja, która wymaga od nas przemyślanych decyzji. Bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiednich płytek i podłóg. Często decydujemy się na tańszą wersję, płytki ulegają szybkiemu zużyciu i w efekcie po jakimś czasie musimy je wymienić. Jak rozplanować łazienkę? Na co zwrócić uwagę? O tym przeczytacie w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Jakie płytki do łazienki wybrać?

Wybór odpowiednich płytek do łazienki to bardzo ważne zadanie. To głównie one decydują o ogólnym wrażeniu łazienki i sprawiają, że jest ona komfortowa w użytku i sprzątaniu. Wykładamy nimi zarówno ściany, jak i podłogi. Dobrze, gdybyśmy wybrali naturalny materiał np.  granit brąz królewski. Jest to jeden z najbardziej wytrzymałych i trwałych materiałów budowlanych. Z powodzeniem wykorzystywany jest nie tylko w łazienkach, ale i do wykończenia schodów zewnętrznych oraz wewnętrznych, czy blatów. Prezentuje się bardzo elegancko i jest łatwy w utrzymaniu czystości. Jeżeli chcemy, by nasza inwestycja była trwała, warto zainteresować się tym rozwiązaniem. Nie jest to tani wybór, jednak na pewno go nie pożałujecie.

Urządzanie łazienki - co jest ważne?

Urządzając łazienkę, każda nasza decyzja musi być dokładnie przemyślana. Ważnym pytaniem jest, czy chcemy mieć w niej dużą, wygodą wannę, czy preferujemy prysznic? Na pewno każda z tych opcji posiada wiele zalet, jak i wad. Warto się zastanowić czy metraż nam na to pozwala, czy wybierając wannę, nie będą nas przerażały rachunki za prąd itd. Rozmiar zlewu, rodzaj toalety, to czy chcemy posiadać bidet, czy raczej będzie on zbędnym wydatkiem, zajmującym miejsce? Wszystko to sprawia, że ostateczne rozwiązania stają się o wiele trudniejsze do podjęcia.

Urządzanie łazienki - zrób to ze smakiem

Łazienka to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, dlatego musi być wygodna i komfortowa, a w dodatku prezentować się stylowo i elegancko. Bardzo ważny jest rodzaj płytek, jakimi chcemy ją wyłożyć - kształt, rozmiar, kolor. Pamiętajmy, że jeżeli wybierzemy model o niewielkich rozmiarach, będą posiadały więcej fug, które są ciężkie w myciu i nie prezentują się tak ładnie, zwłaszcza z osadem. Muszą one pasować stylem do całego wnętrza, mebli, zlewu, toalety. Ważne są również akcesoria i dodatki, które wypełniają wnętrze, nadając mu odpowiedniego charakteru i smaku. Jeżeli nie wiecie, w jaki sposób urządzić swoją łazienkę, warto skorzystać z pomocy projektanta, który od a do z, zaplanuje wystrój wnętrza.