Myślisz o fotowoltaice? Teraz jest najlepszy moment!

Myślisz o fotowoltaice? Teraz jest najlepszy moment!

Jeśli zastanawiasz się nad własną mikroinstalacją fotowoltaiczną na dachu, to mamy dla Ciebie świetne wieści. Teraz możesz uzyskać dofinansowanie! Ale to jeszcze nie wszystko. Powodów, dla których warto w nią zainwestować, jest jednak znacznie więcej. Przekonujemy, zachęcamy i doradzamy, sprawdź!

Szansa na dofinansowanie, czyli program Mój Prąd

Pierwszy argument, przemawiający za podjęciem decyzji o zainwestowaniu w fotowoltaikę właśnie teraz, to możliwość uzyskania dofinansowanie. Nabór wniosków został już otwarty i potrwa przynajmniej do końcówki grudnia tego roku (o ile nie zostanie w przyszłości przedłużony). Kwoty dotacji może objąć nawet 50% kosztów kwalifikowanych całej instalacji. Najważniejszym warunkiem przystąpienia do programu jest jednak zakończenie inwestycji i przyłączenie jej do sieci. To dlatego nie warto czekać. W przygotowaniu niezbędnej dokumentacji i dopełnieniu formalności może pomóc Ci firma wykonująca kompleksowo instalacje fotowoltaiczne. Legnica to jedno z miast, w których znajdziesz doświadczonych wykonawców, którzy zajmą się dosłownie wszystkim.

To prostsze niż myślisz!

Korzystając z takiego kompleksowego wykonawstwa, nie musisz martwić się niczym. Dobór właściwych parametrów instalacji, jej optymalnego umiejscowienia, wykonanie projektu, zakup urządzeń czy montaż, wszystkim może zająć się jedna firma. Co więcej, zapewni Ci ona także profesjonalne wsparcie i doradztwo. Będziesz więc mieć pewność, że naprawdę dobrze inwestujesz swoje pieniądze. Stawiając na solidnych fachowców, zyskasz opłacalną i bezawaryjną instalację. Nie będziesz też musieć martwić się o żadne dodatkowe drobiazgi. Jeśli będziesz mieć jednak jakiekolwiek wątpliwości, to nadal Ty masz ostatnie słowo. Możesz więc samodzielnie dopilnować jakości stosowanych rozwiązań. Pomóc może w tym np. specjalistyczna hurtownia z kablami. W większości, profesjonalne firmy korzystają jednak właśnie z takich miejsc. Warto im zaufać.

Inwestycja, która się zwraca, czyli o tym, co zyskasz

Decydując się na własną mikroinstalację możesz zyskać niezależność od dostawcy energii. Przy właściwie dobranych rozwiązaniach ważniejsze jest jednak to, że znacznie obniżysz swoje rachunki za prąd. W wielu przypadkach koszty energii spadają nawet do zera. W skali roku to ogromne oszczędności. Dzięki nim Twoja instalacja będzie na siebie zarabiać, zwracać się w czasie. Produkowaną samodzielnie energię możesz wykorzystać też do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, tnąc tym samym koszty utrzymania jeszcze bardziej. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze oszczędność dzięki dofinansowaniu, no i oczywiście, aspekt ekologiczny.

Własna mikroinstalacja fotowoltaiczna niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Przy właściwym dobraniu do zapotrzebowania i wykonaniu po prostu nie może się nie udać. To szansa na oszczędności, niezależność, zadbanie o środowisko naturalne i zwyczajnie, większy komfort. Nie czekaj, skorzystaj.