Nowoczesne rozwiązania dla Twojego domu!

Nowoczesne rozwiązania dla Twojego domu!

Planujesz budowę domu i zastanawiasz się, jak sprawić, by wpasowywał się w ramy domu na miarę XXI wieku? A może masz już gospodarstwo domowe i chcesz, by było bardziej oszczędnościowe i eco friendly? W takim razie oto wpis, który przygotowaliśmy specjalnie z myślą o Tobie! Sprawdź, co możemy Ci zaproponować!

Najtańsze panele fotowoltaiczne

Inwestycja w fotowoltaikę to jedno z najlepszych możliwych rozwiązań dla każdego nowoczesnego domu. I chociaż ich cena nie maleje, coraz częściej ludzie podejmują świadomą decyzję o inwestycji w najtańsze panele fotowoltaiczne. Nie ma w tym nic złego! Ich skuteczność nie jest mniejsza, a gwarancje nadal obejmują wiele lat. Za to zalet korzystania z fotowoltaiki jest ogrom. Czy wiesz, że jest ona przyjazna dla środowiska naturalnego, ponieważ nie generuje hałasu i zanieczyszczeń, a przy okazji każda domowa instalacja fotowoltaiczna, dachowa bądź naziemna, pozwala uniezależnić się od rosnących cen energii? Nawet, jeśli jej koszt jest drogi – zwraca się bardzo szybko! Ponadto przy planowaniu budowy domu możesz także zainwestować w modne dachówki fotowoltaiczne. Są jeszcze bardziej efektywne i… efektowne.

Inteligentne systemy oświetlenia

Już dziś sprawdź ofertę swoich lokalnych oraz internetowych hurtowni sprzętu elektrycznego i elementów instalacji elektrycznej. Nie tylko, by zainwestować w konieczne kable energetyczne, które sprawią, że Twoje gospodarstwo domowe stanie się bezpieczne pod względem solidnej instalacji. Przede wszystkim zapoznaj się z ofertami producentów oferujących inteligentne systemy oświetlenia. Składają się na nie przede wszystkim czujniki zmierzchowe z sondą zewnętrzną, także czujniki gniazdkowe. To wygodne i proste w użyciu rozwiązanie sterowane aplikacją w telefonie, które nie naraża Cię na dodatkowe koszty związane z nadużywaniem włączonego światła nie tylko w korytarzach, ale i na gankach czy podjazdach. Czujniki służą do automatycznego włączania i wyłączania oświetlenia bądź innych urządzeń elektrycznych, na przykład rolet w oknach czy elektronicznych zamków w drzwiach.

Oszczędnościowe systemy ogrzewania domu

A czy wiesz, że na ogrzewanie domu zimną przeznaczamy nawet 70% wszystkich kosztów eksploatacyjnych…? No właśnie. Ponadto ceny ogrzewania stale rosną i nic nie wskazuje na to, by po nowym roku miało to ulec zmianie. Nowoczesne systemy ogrzewania, niezależnie od tego, czy interesują Cię gotowe projekty domów przy jego budowie, czy gdy masz już dom, na którym planujesz oszczędzić, to Twój must have. Możesz wykorzystywać energię kumulowaną się w gruncie, wodzie czy w powietrzu. Odpowiadają za to rekuperatory i kolektory grzewcze. To one wraz z fotowoltaiką i inteligentnym oświetleniem sprawią, że Twój dom stanie się oszczędnościowy, nowoczesny i bezpieczny. Słowem: nowoczesny!