Schody w domu jednorodzinnym – jakie wybrać?

Schody w domu jednorodzinnym – jakie wybrać?

Wybór odpowiednich schodów do domu jednorodzinnego nie jest prostym zadaniem. Wielu z nas dokonuje wyboru pomiędzy wygodą użytkowania, a stylistyką i zajmowaną powierzchnią. Należy pamiętać, że nie każde schody będą pasowały do Twojego wnętrza, różne rodzaje po prostu znajdują zastosowanie w różnych pomieszczeniach, charakteryzując się odmiennymi walorami.

Schody z kamienia – kiedy warto? Dla kogo są przeznaczone?

Schody z kamienia sprawdzą się w nowoczesnych domach o unikatowym i odważnym designie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik przycinania, możliwe jest wykonanie bardzo cienkich stopni, które można umieścić na metalowej konstrukcji, dzięki czemu nie będą robiły wrażenia cienkich. Taka technika montażu daje niezwykły efekt, ale jest również dużo bardziej oszczędna. Kamień możemy swobodnie, według własnych upodobań łączyć z innymi materiałami, takimi jak szkło, stal czy drewno. Do wyboru mamy naprawdę wiele unikatowych wykończeń, dzięki czemu schody z kamienia będą nie tylko funkcjonalne, ale także będą stanowiły designerski element naszego domu.

Schody w domu – jakimi kryteriami się kierować?

Wybór odpowiednich schodów to bardzo ważna decyzja, którą powinniśmy podejmować na etapie tworzenia projektu domu. Na gotowe rozwiązanie zamawia się u stolarza i na realizację projektu czeka się nawet kilka tygodni, dlatego warto mieć to na uwadze. Oprócz schodów z kamienia, coraz większą popularnością ze względu na szybkość i łatwość montażu oraz efektowny wygląd, zyskują schody stalowe oraz modułowe schody drewniane. Wystarczą maksymalnie 4 dni, by cieszyć się pięknymi schodami w swoim domu. Dla wielu z Was będzie to idealne rozwiązanie, a takiej decyzji z pewnością nie pożałujecie.

Modułowe schody (stalowe oraz drewniane) montuje się na etapie wykończenia domu lub po zakończeniu budowy.

Schody w domu – dlaczego są takie ważne?

Schody stanowią element wnętrza, który potrafi decydować o całym jego charakterze, o tym jak będziecie się w nim czuli oraz jak będą je postrzegać nasi goście. Decyzję o wyborze schodów warto skonsultować z profesjonalną firmą, która pomoże na każdym etapie, od projektu po sam montaż i wykończenie. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że schody, które zostały wybrane będą praktyczne w użytkowaniu oraz będą tworzyły spójną harmonię z resztą wnętrza, stanowiąc piękny i praktyczny element naszego domu jednorodzinnego. Dzięki czemu będziecie mogli czuć się w nich swobodnie i komfortowo.