Zabezpieczenie biura przed kradzieżą – co warto wiedzieć?

Zabezpieczenie biura przed kradzieżą – co warto wiedzieć?

Przestępcy i złodzieje to niestety niezwykle przebiegłe osoby, które potrafią złamać nawet najbardziej nowoczesne zabezpieczenia. Prowadząc własną firmę z pewnością chcesz możliwie najlepiej ochronić znajdujący się w biurze kosztowny sprzęt i pozostałe elementy wyposażenia. Sprawdź, w jaki sposób to zrobić!

Instalacja monitoringu i ochrona

Podstawową kwestią w ochronie biura przed włamaniami jest oczywiście instalacja monitoringu i zatrudnienie dedykowanych pracowników ochrony, którzy obserwować będą wyłącznie twoje biuro, a zatem żadna podejrzana sytuacja nie umknie ich uwadze. Co prawda doświadczeni złodzieje są w stanie skutecznie zablokować widok z kamer, jednak wówczas do gry wchodzą wspomniani ochroniarze. Co ważne, innowacyjne systemy do monitoringu mogą mieć formę praktycznie niewidocznych kamer punktowych. Możliwe jest również ich sprytne ukrycie, dzięki czemu złodzieje będą przekonani o ich braku. Nie warto oszczędzać na systemach monitoringu, ponieważ niejednokrotnie to właśnie dzięki zapisom z kamer udało się ująć złodziei!

Wielopoziomowa kontrola dostępu

Nie każdy właściciel biura zdaje sobie sprawę, jak ważne dla bezpieczeństwa całego obiektu jest zainstalowanie dedykowanych systemów do kontrolowania dostępu, W tym celu najczęściej wykorzystuje się specjalne karty jak np. karta mifare, która jest doskonale przystosowana do urządzeń elektronicznych. W drzwiach zamontowany jest specjalny czujnik, który automatycznie otwiera zamek po przyłożeniu specjalnej karty. Dzięki temu zyskujemy pewność, że dostęp do budynku mają jedynie te osoby, które są tam mile widziane. Mimo to warto raz na jakiś czas zmieniać system kontroli dostępu.

Nowoczesne systemy alarmowe

Ostatnią kwestią, na którą chcielibyśmy zwrócić twoją uwagę, jest zamontowanie nowoczesnych systemów alarmowych. Nie dotyczy to jedynie wejścia do biura, ale również poszczególnych elementów znajdujących się wewnątrz. Gdy złodziej będzie chciał otworzyć dane drzwi, gablotę lub szafę, system alarmowy uruchomi się, o czym automatycznie zostaną powiadomieni pracownicy ochrony. Tego typu systemy nie tylko skutecznie odstraszają przestępców, ale również zwiększają twoje szanse na złapanie potencjalnego złodzieja, ponieważ ochrona jest w stanie zareagować w podobnej sytuacji naprawdę szybko i sprawnie. Pamiętaj, że najlepszą ochroną biura przed kradzieżą jest zainwestowanie we wszystkie wymienione powyżej rozwiązania. Wówczas nawet jeśli jedno z nich zawiedzie, pozostałe pozostaną sprawne i skutecznie odstraszą złodziei.